A Rákóczi fejedelmi házaspár minden idők magyar reformátusai között kimagasló példaként áll az utókor előtt. Nagy pártfogója a kálvinista egyházi és iskolai intézményeknek. Udvari prédikátort tartottak, naponként olvasták a Bibliát, és rendszeresen részt vettek a gyülekezeti istentiszteleteken. A fejedelemasszony egy 1608-ban Hanauban kiadott Bibliát használt, melyet a sárospataki nagykönyvtárban őriznek.
A fejedelemasszony nemcsak olvasta a Bibliát, hanem össze is állított belőle egy idézetgyűjteményt: „Moses es az prophetak, azaz az igaz keresztyeni vallásnak negyven öt ágazatinak Szent Irásbéli győzhetetlen bizonysághtétele”. Lorántffy Zsuzsanna másik teológiai műve a Szentlélek származása.
Rendszeresen támogatták anyagilag a református gyülekezetet, de úrasztali edényeket, terítőket, szőnyegeket is adományoztak az eklézsiáknak.
Lorántffy Zsuzsanna Bibliáját ma a Sárospataki Református Kollégium Nagykönyvtárában őrzik [>>]
"Ez előtt való két esztendővel kezdettem volt el ezt a Bibliát és az Újtestamentumot negyedikszer és végeztem el 13 március Anno 1638, kiért az én Istenemnek legyen áldott a nagy neve, és ismét ma kezdtem el az Újtestamentumot és egész életemet e mellé köteleztem és kérem az én Istenemet aki elkezdte a jót bennem vigye véghez."
Susanna Lorantfy m. pr. (manu propria=saját kezűleg)